• ବେତାର ଷ୍ଟାଫ ଲେଖକ

କରୋନା ସମୟରେ ବଢୁଛି ଆଖି ମେକଅପ ଚାହିଦା, ଏମିତି କରନ୍ତୁ ଘରେ ମେକ୍‌ଅପ


(ବେତାର ବ୍ଯୁରୋ) ଫେସିଆଲ୍ ମାସ୍କଗୁଡିକ ଏଠାରେ ସୁରକ୍ଷିତ ଥିବାରୁ ଏ COVID-19 ଟିକା ସୃଷ୍ଟି ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା କହିବା ନିରାପଦ ଯେ ଆମେ ମେକଅପ୍ କରିବା ପଦ୍ଧତି ବଦଳିଯିବ | ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଖିବାର ଶୈଳୀ ଓଠରୁ ଦୂରେଇ ଆଖି ଆଡକୁ ଯିବ ।

ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଆଖିର ମେକ୍‌ଅପ କରିବା ନିହାତି ଜରୁରୀ ।

ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମେକ୍‌ଅପ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ ଡନ୍ ଙ୍କ ମତରେ , “ଅନେକ ଲୋକ ନିଜକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଆଖି ମେକଅପ୍ ବାଛିବେ। ଆମକୁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର କେବଳ ଆଖିରେ ହସିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ଆଖି ମେକଅପ୍ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଆଇ ଶାଡୋ


ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ମାସ୍କକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବା ପାଇଁ ଆଖିର ଛାୟା ଛାଇଗୁଡ଼ିକୁ ସମନ୍ୱୟ କରନ୍ତୁ |

ମେକଅପ୍ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ ଜୋର୍ଡାନ୍ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ୍ରି କହିଛନ୍ତି ଆଇଶ୍ୟାଡୋ ବାଛିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଏ ପରି ଶାଡୋ ବାଛିବା ଆବଶ୍ୟକ  ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମାସ୍କ ଏବଂ ଆଖିର ରଙ୍ଗକୁ ବଢାଇଥାଏ ।

ତେବେ ଆପଣ ମାସ୍କ ର ବିପରୀତ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଏକ ରଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ବାଛି ପାରିବେ |

ଯଦି ଆପଣ ଅଧିକ ବୋଲ୍ଡ ଆଖି ଲୁକ୍ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଏକ ରଙ୍ଗୀନ ଆଇଶ୍ୟାଡୋ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ଉଦାହରଣ ସ୍ଵରୂପ କିଛି ଆଖିଦୃଶିଆ ମେକ୍‌ଅପ ପାଇଁ ଗୋଲାପୀ ଆଇ ଶାଡୋ ସହିତ ହଳଦିଆ ଚେହେରା ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ପାରିବେ

ଆଇ ବ୍ରୋ


ଆଖି ବ୍ରୋ ଆମ ଚେହେରାକୁ ଫ୍ରେମ୍ କରେ ଏବଂ ମୁଖର ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟଗୁଡିକ ସନ୍ତୁଳନ ଏବଂ ସମନ୍ୱୟ ଆଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ।

ଆଖି ବ୍ରୋକୁ ସୁନ୍ଦର କରିବା ଅର୍ଥ ଅର୍ଥ ମଧ୍ୟ ନିୟମିତ ଭାବରେ ଟ୍ୱିଜ୍ କରିବା ଏବଂ ଉପାଡିବା ,  ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ନିକଟସ୍ଥ ଷ୍ଟୁଡିଓ କିମ୍ବା ସେଲୁନ୍ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖୋଲା ନାହିଁ | ଆପଣ ଘରେ ବସି ବ୍ରୋ ପେନ୍ସିଲ ପରି ଉପକରଣ ବ୍ୟବହାର କରି ସେଗୁଡିକୁ ନିଜେ ଆକୃତି କରିପାରିବେ |


#EyeFashion #CoronaFashion

©2020 betara

World Trends Odia News at your fingertip-Betara

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon