• ବେତାର ବ୍ଯୁରୋ

ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ ହେଲା Redmiର ବଡ ସ୍କ୍ରିନ ବିଶିଷ୍ଟ ନୋଟ୍ Pro: ଏହି ତାରିଖରୁ କରିହେବ ଅର୍ଡର


(ବେତାର ବ୍ଯୁରୋ) ସାଓମି ଏହାର ଦୁଇଟି ନୂତନ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ରେଡମି ନୋଟ୍ 9 ପ୍ରୋ ଏବଂ ରେଡମି ନୋଟ୍ 9 ପ୍ରୋ ମ୍ୟାକ୍ସ ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଏହି ଦୁଇଟି ଫୋନର ଲଞ୍ଚ ପ୍ରଥମେ ଅଫଲାଇନରେ ହେବାର ଥିଲା କିନ୍ତୁ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଭୟ କାରଣରୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନଲାଇନରେ ଗୁରୁବାର ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା |

ରେଡମି ନୋଟ୍ 9 ସିରିଜ୍ ହେଉଛି ରେଡମି ନୋଟ୍ 8 ସିରିଜର ଏକ ଅପଗ୍ରେଡ୍ ସଂସ୍କରଣ | ଉଭୟ ଫୋନର ପାୱାର ବଟନରେ ଫିଙ୍ଗର ପ୍ରିଣ୍ଟ ସେନସର ଦିଆଯାଇଛି | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଉଭୟ ରେଡମି ନୋଟ୍ 9 ପ୍ରୋ ଏବଂ ରେଡମି ନୋଟ୍ 9 ପ୍ରୋ ଫୋନକୁ ଫାଷ୍ଟ ଚାର୍ଜିଂ ଏବଂ ବଡ ବ୍ୟାଟେରୀ ଦିଆଯାଇଛି |

ଫୋନ ମୂଲ୍ୟ

ଭାରତରେ ରେଡମି ନୋଟ୍ Pro ମୂଲ୍ୟ - 4 ଜିବି ରାମ୍ ଏବଂ 64 ଜିବି ନିମନ୍ତେ - 12,999 ଟଙ୍କା | 6GB RAM ଏବଂ 128GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟ ପାଇଁ 15,999 ଟଙ୍କା |ମାର୍ଚ୍ଚ 17 ରେ ରେଡମି ନୋଟ୍ 9 ପ୍ରୋ ବିକ୍ରି ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ସେହିପରି ମାର୍ଚ୍ଚ 25 ରୁ ରେଡମି ନୋଟ୍ 9 ପ୍ରୋ ମ୍ୟାକ୍ସ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ |

ରେଡମି ନୋଟ୍ 9 ପ୍ରୋ ମ୍ୟାକ୍ସ ବିଶିଷ୍ଟତା

ରେଡମି ନୋଟ୍ 9 ପ୍ରୋ ମ୍ୟାକ୍ସରେ 6.67-ଇଞ୍ଚ ଡିସପ୍ଲେ ଅଛି, ଯାହା ଏକ ଜିଆଓମି ଫୋନରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ସବୁଠାରୁ ବଡ ପରଦା | ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ 3.5। Mm ମିମି ହେଡଫୋନ୍ ଜ୍ୟାକ୍, ଇନଫ୍ରାଡ୍ ଏମିଟର ସହିତ ସାଇଡ୍-ମାଉଣ୍ଟେଡ୍ ଫିଙ୍ଗର ପ୍ରିଣ୍ଟ ସେନ୍ସର ଅଛି, ଯାହା ପାୱାର ବଟନ୍ ରେ ସହିତ ମିଶିକି ରହିଛି |

ରେଡମି ନୋଟ୍ Pro ପ୍ରୋ ମ୍ୟାକ୍ସରେ ଆଗ ଏବଂ ପଛରେ କର୍ନିଙ୍ଗ ଗୋରିଲା ଗ୍ଲାସ୍ ଅଛି, ଯାହା ଛୋଟମୋଟ ସ୍କ୍ରାଚ ପଡିବାରୁ ଫୋନକୁ ରକ୍ଷା କରିବ |

ଏହି ଡିଭାଇସରେ 64 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ପ୍ରାଥମିକ କ୍ୟାମେରା, 8 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ଅଲଟ୍ରା ୱାଇଡ୍ କ୍ୟାମେରା, 5 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ମାକ୍ରୋ କ୍ୟାମେରା ଏବଂ 2 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ସେନସର ଅଛି | ଏଥିରେ 32 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ପ୍ରାଥମିକ ସେନସର ମଧ୍ୟ ଅଛି |

ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ 8GB RAM ଏବଂ 128GB UFS2.1 ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଅଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଏକ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ମାଇକ୍ରୋ SD କାର୍ଡ ସ୍ଲଟ୍ ଅଛି | ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ନାଭିକ୍ (NAVIC) ସଫ୍ଟୱେର ସପୋର୍ଟ କରେ ଯାହା ମୂଳତ ଭାରତୀୟ ଜିପିଏସ୍ ସଫ୍ଟୱେର ।

ରେଡମି ନୋଟ୍ 9 ପ୍ରୋ ମ୍ୟାକ୍ସରେ 5020mAh ବ୍ୟାଟେରୀ ଅଛି, ଯେଉଁଥିରେ 33W ଫାଷ୍ଟ ଚାର୍ଜର ଅଛି | ସାଓମି ଦାବି କରିଛି ଯେ ଏହା 30 ମିନିଟ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟାଟେରୀକୁ 0 ରୁ 50 ପ୍ରତିଶତ ଚାର୍ଜ କରିପାରିବ।

ରେଡମି ନୋଟ୍ Pro ପ୍ରୋ ମ୍ୟାକ୍ସ ତିନୋଟି ରଙ୍ଗରେ ଉପଲବ୍ଧ - ଅରୋରା ବ୍ଲୁ, ଧଳା ଏବଂ ଇଣ୍ଟରଷ୍ଟେଲାର ବ୍ଲାକ୍ |

#MobileTips #Smartphone #Redmi

©2020 betara

World Trends Odia News at your fingertip-Betara

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon