• ବେତାର ବ୍ୟୁରୋ

ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ କରୁଥିଲେ ‘ନମସ୍କାର”, ତଥାପି ହୋଇଗଲେ କରୋନାର ଶିକାର


(ବେତାର ବ୍ୟୁରୋ) କରୋନାଭାଇରସର ବିସ୍ତାର ରାଜକୀୟ ସଦସ୍ୟ, ସେଲିବ୍ରିଟି ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ସମାରୋହ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଛି | ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଅନେକ ବ୍ୟକ୍ତି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି, ଯେପରିକି ବିନା ସ୍ପର୍ଶରେ ବିଭିନ୍ନ ଅଭିବାଦନ ବ୍ୟବହାର କରିବା । ତେବେ ଏପରି କରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନେ କରୋନାର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି ।

ବ୍ରିଟେନର କ୍ଲେରେନ୍ସ ହାଉସ୍ ଜଣାଇଛି ଯେ 71 ବର୍ଷୀୟ ରାଜକୁମାର ଚାର୍ଲ୍ସ ବୁଧବାର ସକାଳେ COVID-19 ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ।

ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ୱେଲ୍ସର ପ୍ରିନ୍ସ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । “ସେ ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଉଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟଥା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଭଲ ଅଛି ଏବଂ ପୂର୍ବପରି ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଘରୁ କାମ କରିଆସୁଥିଲେ।

"ଡୁଚେସ୍ ଅଫ୍ କର୍ଣ୍ଣୱାଲ୍ ଙ୍କ ମଧ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ଜୀବାଣୁ ନାହିଁ। ସରକାର ଏବଂ ଡାକ୍ତରୀ ପରିଷଦ ଅନୁଯାୟୀ, ରାଜକୁମାର ଏବଂ ଡୁଚେସ୍ ସ୍କଟଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ନିଜକୁ ପୃଥକ କରିଛନ୍ତି।

ଇଂଲଣ୍ଡର ସରକାରୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଏଜେନ୍ସି NHS ଦ୍ଵାରା ଆବର୍ଡିନସାୟାରରେ ଏହି ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଠାରେ ରାଜକୁମାର ଦମ୍ପତ୍ତି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ମାନଦଣ୍ଡ ପୂରଣ କରିଥିଲେ।

ତେବେ ହାଉସ ତରଫରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ତାଙ୍କ ସାର୍ବଜନୀନ ଭୂମିକାରେ ସେ କରିଥିବା ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଯୋଗଦାନ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରିନ୍ସ କାହାଠାରୁ ଭାଇରସ ଧରିଥିଲେ ତାହା ଜାଣିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ।

ବିଶ୍ଵନେତା ଭାବେ ନମସ୍ତେକୁ ସ୍ବୀକୃତି

ମାର୍ଚ୍ଚ 11 ରେ ୱେଲ୍ସର ପ୍ରିନ୍ସ ଲଣ୍ଡନରେ ପ୍ରିନ୍ସ ଟ୍ରଷ୍ଟ ପୁରସ୍କାର ଉତ୍ସବକୁ ବାହାରିଥିଲେ। ସେ କାରରୁ ଓହ୍ଲାଇବା ପରେ ସ୍ଵତସ୍ପୃତଭାବେ ଗ୍ରେଟର ଲଣ୍ଡନର ଲର୍ଡ-ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ସାର୍ କେନେଥ ଓଲିସାଙ୍କ ନିକଟରେ ହାତ ବଢାଇଥିଲେ।

କିନ୍ତୁ ଚାର୍ଲ୍ସ ଶୀଘ୍ର ନିଜର ତ୍ରୁଟି ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରି ଏକ "ନମସ୍କାର" ଢଙ୍ଗରେ ଅଭିବାଦନ ଗ୍ରହଣ କଲେ ।

ପ୍ରିନ୍ସ ଚାର୍ଲ୍ସ ନମସ୍ତେଙ୍କ ସହ ସମସ୍ତ ଅତିଥିଙ୍କୁ ଅଭିବାଦନ ଜାରି ରଖିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ହଲିଉଡ ଅଭିନେତା ପିରେସ ବ୍ରୋସାନନ, ଟେଲିଭିଜନ ଉପସ୍ଥାପିକା ଆଣ୍ଟ ଏବଂ ଡିସେମ୍ବର ଏବଂ ରୋଲିଂ ଷ୍ଟୋନ୍ସ ଗୀତାଞ୍ଜଳି ଇତ୍ୟାଦି ସାମିଲ ଥିଲେ ।

#coronaNews #CoronaVirus #BreakingNews #HealthNews #News

©2020 betara

World Trends Odia News at your fingertip-Betara

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon