• ବେତାର ବ୍ୟୁରୋ

ମକର ରାଶିରେ 793 ବର୍ଷପରେ ଏକତ୍ର ରହିବେ ଶନି, ବୃହସ୍ପତି ଓ ମଙ୍ଗଳ : ଏପରି ରହିବ କରୋନା ସ୍ଥିତି


(ବେତାର ବ୍ୟୁରୋ) ଚଳିତ ବର୍ଷ 793 ବର୍ଷ ପରେ ବୃହସ୍ପତି, ଶନି ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ପରି ଜ୍ଯୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରର ପ୍ରମୁଖ ଗ୍ରହଗୁଡିକ 36 ଦିନ ପାଇଁ ମକର ରାଶିରେ ରହିବେ | ଶନି ଓ ମଙ୍ଗଳ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଗ୍ରହଏ ଥିବା ବେଳେ ମାର୍ଚ୍ଚ 29 (ରବିବାର) ବୃହସ୍ପତି ଏହି ରାଶିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରାଚୀନ ବୈଦିକ ଗ୍ରନ୍ଥ ଅନୁଯାୟୀ ବୃହସ୍ପତି ଜ୍ଞାନୀ ତଥା ଶିକ୍ଷିତ ଗୁରୁ, ଶନିକୁ କାର୍ମିକ ଗ୍ରହ ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ହେଉଛି କ୍ରୂର ଗ୍ରହ | ବୈଦିକ ଗ୍ରନ୍ଥ ବୃହସ୍ପତି, ମଙ୍ଗଳ ଏବଂ ଶନିର ମିଳନକୁ ବ୍ରହ୍ମହତ୍ୟା ଦୋଷ ଭାବରେ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରେ । ତେଣୁ, ଏହି 36 ଦିନର ଅବଧି ରେ ବୃହସ୍ପତି, ଶନି, ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ଯେତେବେଳେ ମକର ରାଶିରେ ଏକାଠି ହୁଅନ୍ତି ତାହା ଏକ ବୃହତ ପ୍ରଭାବ ଆଣିଥାଏ ।

ଗ୍ରହ ଗୋଚର

ବୈଦିକ ଗ୍ରନ୍ଥ ଅନୁଯାୟୀ, ମଙ୍ଗଳ ମକର ରାଶିରେ ଉଚ୍ଚରେ ଥିବାବେଳେ ବୃହସ୍ପତି ଏହି ସ୍ଥାନରେ ଦୁର୍ବଳ ହୁଅନ୍ତି। ବୈଦିକ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଏକ ଉଚ୍ଚ ଗ୍ରହ ସହିତ ଏକ ଦୁର୍ବଳ ଗ୍ରହର ମିଳନ ରାଜ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ବିଫଳତା ଏବଂ ଅସୁରକ୍ଷିତତା ଯୋଗୁଁ କେବେ ବି ଅଟକିବାକୁ ଦେବ ନାହିଁ |

ବୃହସ୍ପତି, ମଙ୍ଗଳ, ଏବଂ ଶନିଙ୍କ ମିଳନ ବ୍ରହ୍ମାହତ ଦୋଷ ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରେ, ଯାହା ତୁମର ପ୍ରଗତିକୁ ସୀମିତ କରିପାରେ ଏବଂ ଜୀବନରେ ଅସୁବିଧା ଏବଂ ଅସ୍ଥିରତା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିବ | ଏହି 36 ଦିନର ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ, ସକରାତ୍ମକ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରଗତିଶୀଳ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ନିରାଶାବାଦୀ ଚିନ୍ତାଧାରା ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ।

କରୋନା ସ୍ଥିତି

ଆସନ୍ତୁ ସାଂପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତିରୁ ଆରମ୍ଭ କରିବା । ଡିସେମ୍ବର 4 ରେ, ଚାଇନାର ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନକୁ ଏକ ନୂତନ ଗୋଷ୍ଠୀ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରିପୋର୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା | ଜାନୁଆରୀ 1 ସୁଦ୍ଧା Covid-19 ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିଲା |

ଏହି ସମୟ ଭିତରେ ଡିସେମ୍ବର 25 ରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ଏବଂ ଜାନୁଆରୀ 10 ରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଘଟିଥିଲା | ଗ୍ରହଣଗୁଡିକ କମ ସମୟ ଭିତରେ ସଂଘଟିତ ହେଲେ ଏହା ସାଂପ୍ରତିକ ଘଟଣାଗୁଡିକୁ ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିପାରନ୍ତି, ଏବଂ କିଛି ମାସ ପରେ ଆମେ ଏହି ସବୁ ଗ୍ରହଣର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥାଉ ।

ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୋଚର କ୍ଯାଲେଣ୍ଡର ଅନୁସାରେ ବୃହସ୍ପତି ମାର୍ଚ୍ଚ 30 ରୁ ଜୁନ୍ 30 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମକର ରାଶିରେ ରହିବେ। ଯେତେବେଳେ ଏହା ଘଟେ, ବୃହସ୍ପତି ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଦୁର୍ବଳ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ରହିଛି ଏବଂ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆମେ ଏହି ଜୀବାଣୁର ଉପଶମ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବା |

ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଜୀବାଣୁର ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇବ | ମେ ମାସରୁ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଏକ ସକାରାତ୍ମକ ମୋଡ଼ ନେବାକୁ ଯାଉଛି ବୋଲି ଅନେକ ଜ୍ଯୋତିଷ ମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରୁ ଏହି ଘଟକ ଜୀବାଣୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସପରେ ବିଦାୟ ନେବା ବୋଲି ଅନେକ କହିଛନ୍ତି ।

#Astrology #CoronaVirus

©2020 betara

World Trends Odia News at your fingertip-Betara

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon