• ବେତାର ବ୍ୟୁରୋ

ଅନଲାଇନରେ ଜିନିଷ ଅର୍ଡର କରୁଛନ୍ତି ! ଦିଲ୍ଲୀର ଏହି ଘଟଣା ଶୁଣିବା ପରେ ମନ ବଦଳାଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବେ


(ବେତାର ବ୍ୟୁରୋ) ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ବିପଦ ମଧ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ବିଚଳିତ କରିବା ଭଳି ଏକ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଦିଲ୍ଲୀର ମାଲଭିଆ ନାଗରରେ ଘରେ ପିଜା ବିତରଣ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଅଧିକାରୀମାନେ ଏହି ଘଟଣା ସାମନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଲ୍ଲୀର 72ଟି ଘରକୁ କ୍କରାଣ୍ଟିନ୍ ନିମନ୍ତେ ସିଲ୍ କରିଛନ୍ତି।

ଏହା ସହିତ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଲ୍ଲୀ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ବିଏମ ମିଶ୍ରଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଡେଲିଭରି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ କାମ କରୁଥିବା 17 ଜଣଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ସୁବିଧାକୁ ପଠାଯାଇଛି |

ସରକାରୀ ଅବହେଳା

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଆରମ୍ଭରୁ କରୋନା ଲକ୍ଷଣ ଥିଲା ଏବଂ ସେ ଅନେକ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ । ତେବେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ବିଦେଶ ବା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା ଇତିହାସ ନ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା ନକରି ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଫେରାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ସେ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଦକ୍ଷିଣ ଦିଲ୍ଲୀର ଜିଲ୍ଲାପାଳ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡେଲିଭରି ଦେଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର କାଶ ହୋଇଥିଲା, ଯାହା ସାଧାରଣ ଫ୍ଲୁ ବୋଲି ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଥିଲା। ଯେହେତୁ କାଶ ଭଲ ହେଲା ନାହିଁ ତାଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଦିଲ୍ଲୀର ଆରଏମଏଲ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା, ଯାହାକି କୋଭିଡ -19 ନୋଡାଲ୍ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର |

ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସଙ୍ଗରୋଧ

ଡେଲିଭରି ବାଳକ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସଂସ୍ଥାର ରେକର୍ଡ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ 15 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସେ କେଉଁ ଘରେ ବିତରଣ କରିଥିଲେ ତାହା ଜଣାପଡିଛି |ଦିଲ୍ଲୀର ଅଧିକାରୀ ସେହି 72 ଘରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଘର କ୍ଵାରାଣ୍ଟିନରେ ରହିବାକୁ କହିଛନ୍ତି |

ଏହାପରେ ତାଙ୍କ ରୁମମେଟଙ୍କ ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି ଯାହାର ରିପୋର୍ଟ ଆସିବାକୁ ସମୟ ଲାଗିବ ।

#CoronaNews

©2020 betara

World Trends Odia News at your fingertip-Betara

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon