• ବେତାର ବ୍ୟୁରୋ

ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଏଥିପାଇଁ ହୋଇପାରେ କ୍ରିକେଟ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ : ଆଇସିସି


(ବେତାର ବ୍ୟୁରୋ) ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱକୁ ଆଚ୍ଛାଦିତ କରିଥିବା କରୋନାଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ କ୍ରିକେଟ୍ ସମେତ ବିଶ୍ୱର ସମସ୍ତ କ୍ରୀଡା ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି କିମ୍ବା ବାତିଲ କରାଯାଇଛି | ବିଶ୍ୱ ଜନସଂଖ୍ୟାର ଏକ ତୃତୀୟାଂଶ ଲୋକ ଲକଡାଉନ ପାଇଁ ଘରେ ବନ୍ଦୀ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି।

ଏଭଳି ସମୟରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ସମସ୍ତ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଫିକ୍ସର ଏବଂ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଆଇସିସିର ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ଆଲେକ୍ସ ମାର୍ଶଲ ଶନିବାର କହିଛନ୍ତି, କୋଭିଡ -19 କାରଣରୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ, ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ସମେତ ସମସ୍ତ କ୍ରୀଡା ପ୍ରତିଯୋଗୀତା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ସାମୟିକ ଭାବେ ଅଟକି ଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତମାନେ ସକ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି।

ଫଳସ୍ୱରୂପ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମର କାର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ, ଖେଳାଳି, ଆସୋସିଏସନ୍ ଏବଂ ଏଜେଣ୍ଟମାନଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା | ଆମେ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ଘନିଷ୍ଠ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଛୁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଅଧିକାଂଶ ଖେଳାଳି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସକ୍ରିୟ

ଆଲେକ୍ସ ଇଂଲଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟ ଅଟନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ଲକଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ଅଧିକାଂଶ ଖେଳାଳି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସକ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି।

ଏହି ସମୟରେ ଅନେକ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ଲୋକ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ, ସେମାନେ ଦୁର୍ନୀତିର ଖେଳ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ |

ସେ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ଏସବୁ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛୁ | ଏଥିସହ, ଏହି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସତର୍କ କରିବାକୁ, ଆଇସିସି ସଂପୃକ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠାନ, ଆସୋସିଏସନ୍ ଏବଂ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍ମାନଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛନ୍ତି | ସେମାନଙ୍କୁ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଗନର ପରିଣତି ବିଷୟରେ ଚେତାବନୀ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି।

ଏସିଆ କପ୍ ଏବଂ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍

କରୋନାଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ସମେତ ଜୁନ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳ କୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଏବଂ ୟୁଏଇରେ ଏସିଆ କପ ହେବା କି ନା ସନ୍ଦେହ ଘେରରେ ରହିଛି।

ଏହି ଦୁଇଟି ବଡ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ବ୍ୟତୀତ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଜୁନ୍-ଜୁଲାଇରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସହିତ 3ଟି ODI ଏବଂ 3ଟି 20-20 ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ | ଏହା ପରେ ଅଗଷ୍ଟରେ ଜିମ୍ବାୱେ ଗସ୍ତରେ 3 ଟି ODI ଖେଳିବାକୁ ଅଛି | ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ 4 ଟି ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ 3 ଟି ODI ଖେଳାଯିବ |

#ICC #cricket #IndiaCricket

©2020 betara

World Trends Odia News at your fingertip-Betara

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon