• ବେତାର ବ୍ୟୁରୋ

ପାଲଘର ସାଧୁହତ୍ୟାରେ ଏମିତି ହୋଇଥିଲା ଗୁଜବ : ଗ୍ରାମ ସରପଞ୍ଚ


(ବେତାର ବ୍ୟୁରୋ) ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପାଲଘର ଭିଡାହତ୍ୟା କେସ୍ ରେ ତିନି ଜଣଙ୍କ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା ରାଜନୈତିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଲୋଡ଼ନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ସମସ୍ତେ ପରସ୍ପରକୁ ଦୋଷ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଯେଉଁ ଗାଡଚିଞ୍ଚେଲ ଗ୍ରାମରେ ଏହା ଘଟିଥିଲା ସେଠାକାର ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ବୟାନ ପରେ ଏକ ନୂଆ ମୋଡ଼ ଏଥିରେ ଆସିଛି।

ସେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ବର୍ଣ୍ଣନା କରି କହିଛନ୍ତି ହ୍ଵାଟ୍ସଆପରେ କିପରି ଏକ ଛୋଟ ଘଟଣା ବିସ୍ତାର ହୋଇ ଏକ ବଡ ଘଟଣା ଘଟାଇଲା। ଯଦି ଏହି ସମୟରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇଥାନ୍ତା, ବାସ୍ତବତା ଅଲଗା ହୋଇଥାନ୍ତା |

କିଡନୀ ଚୋର ଗୁଜବ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର (ମହାରାଷ୍ଟ୍ର) ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଂଚଳ ଦାଦର-ନାଗର ହାଭେଲି ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ରହୁଥିବା ଗାଡଚିଞ୍ଚେଲ ସରପଞ୍ଚ ଚିତ୍ରା ଚୌଧୁରୀ ଏକ ଇଂରାଜୀ ୱେବସାଇଟକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ରାତିରେ କାରର ଶବ୍ଦ ଶୁଣିଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଲୋକ ହାତରେ ବାଡ଼ି ଧରିଥିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ। ହଠାତ୍ କ’ଣ ଘଟୁଛି ସେମାନେ ବୁଝିପାରିଲେ ନାହିଁ |

ଯେତେବେଳେ ଏହା ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାଯାଇଥିଲା, ସେ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ସେ ଦେଖିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ପାଖରୁ ଏବଂ ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଗାଁରୁ ବହୁତ ଲୋକ ଆସୁଛନ୍ତି। କାର ଚାରିପାଖରେ ଚିତ୍କାର ହୋଇଥିଲା।

"ମୁଁ ଗୋଟିଏ ପଛକୁ ଏବଂ ପରେ ଅନ୍ୟକୁ ଟାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲି, କିନ୍ତୁ ଜଣେ ଲୋକ ମୋ ଉପରେ ଚିତ୍କାର କଲା | ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ମୋତେ କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ମୋ ପିଲାମାନଙ୍କର କିଡନୀକୁ କାରରେ ବସିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ଯଦି ଚାହୁଁଚ ତହେକେ ଦେଇଦିଅ ହେଲେ ଆମେ ଦେବୁନି।"

ବିନା ଯୋଜନାରେ ଭିଡ଼!

ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ କିଛି ଦିନ ହେବ ହ୍ହ୍ଵାଟ୍ସଆପରେ ଏକ ଗୁଜବ ପ୍ରଚାର ହୋଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ପିଲାମାନଙ୍କର ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ସକ୍ରିୟ, ଯେଉଁମାନେ କିଡନୀ ବାହାର କରି ବିକ୍ରି କରନ୍ତି |

ରାତି ଅଧରେ ଲୋକମାନେ ସେଠାରେ ଗାଡି ଅଟକିଥିବାର ଦେଖି ଲୋକମାନେ ସନ୍ଦେହ କଲେ ଯେ ଏହା ସେହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ସଦସ୍ୟ, କିନ୍ତୁ ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏକ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ 400 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ କିପରି ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ? ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ବିନା ପୂର୍ବ ଯୋଜନାରେ ଆସିବା ଅସମ୍ଭବ ଅଟେ |

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ସେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଉ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇପାରିବ |

#PalgharCase

©2020 betara

World Trends Odia News at your fingertip-Betara

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon