• ବେତାର ବ୍ୟୁରୋ

ଜାଣନ୍ତୁ :କଣ ରହିବ ଆସିସି ଟି20 ବିଶ୍ଵକପ ଆୟୋଜନ ସ୍ଥିତି


(ବେତାର ବ୍ୟୁରୋ) ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ବାମହାତୀ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର ଙ୍କ ମତରେ କରୋନାଭାଇରସ ମହାମାରୀ ହେତୁ ଆଗାମୀ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ ଆଗକୁ ଯିବ ନାହିଁ।

ଭାରତୀୟ ଓପନର୍ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ଏକ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଲାଇଭ୍ ଅଧିବେଶନରେ ଏହି 33 ବର୍ଷିୟ କ୍ରିକେଟର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଯୋଜନା ଆଗକୁ ଯିବ ନାହିଁ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର କ୍ରୀଡା ମନ୍ତ୍ରୀ ରିଚାର୍ଡ କଲବେକ୍ କହିଥିଲେ ଯେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଜନତାଙ୍କୁ ପରିଚାଳନା କରିବା ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହେବ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବରରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ସମ୍ପ୍ରତି ମହାମାରୀ ହେତୁ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ସମସ୍ତ କ୍ରୀଡା କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପର ଭବିଷ୍ୟତ ମଧ୍ୟ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇଛି।

ସ୍ଥିତି ସ୍ପଷ୍ଟ ନୁହେଁ

ESPNCricinfoକୁ କୋଲବେକ୍ କହିଛନ୍ତି, "ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ ଏକ ଭରପୂର ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ବନାମ ଏକ ଖାଲି ଷ୍ଟାଡିୟମ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉତ୍ସାହକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ। ତେବେ ମୁଁ ଚାହେଁ ଯେ ଆମେ ଏହା ସହିତ କିଛି ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ ନିର୍ମାଣ କରିପାରିବା | କ୍ରୀଡା ଏବଂ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହଯୋଗ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ, ଉପଯୁକ୍ତ କ୍ଵରାଣ୍ଟିନ ଏବଂ ନିରାପତ୍ତା ପ୍ରୋଟୋକଲ ସହିତ ଆମେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାକୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଇ ପାରିବା କି ନାହିଁ ତାହା ଦେଖିବା ପାଇଁ ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ମନୁ ସାୱନି କହିଥିଲେ ଯେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2020 ବିଷୟରେ ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସରକାରଙ୍କ ସହ ପରାମର୍ଶ କରିବେ।

ଆଇସିସିର ଚିନ୍ତା

କରୋନାଭାଇରସ୍ ପାଣ୍ଡେମିକ୍ ବିଶ୍ୱ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜ୍ (WTC) କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିବା ଅନେକ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜ୍ ପୋଛି ଦେଇଥିବାବେଳେ ଏଥିପାଇଁ ଲାଭଜନକ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) କୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି।

ଆଇସିସି ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ମନୁ ସାୱନି ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପୁନର୍ବାର ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ କ’ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ ସେ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଆମକୁ ଜ୍ଞାନ ବାଣ୍ଟିବା ଏବଂ ଏକ ଗଭୀର ବୁଝାମଣା ଆରମ୍ଭ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ।

ସେ କହିଥିଲେ କି ଦେଶଗୁଡିକ ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ଖୋଲିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ଏବଂ ଆମକୁ ଏହାକୁ ସମ୍ମାନ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ସୀମିତ ଓଭର ବିଶ୍ୱକପ ଅକ୍ଟୋବର 18 ରୁ ନଭେମ୍ବର 15 ମଧ୍ୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ସାତୋଟି ସ୍ଥାନରେ ଖେଳାଯିବାର ଯୋଜନା ରହିଚି।

#IndiaCricket #T20cricket #ICC

©2020 betara

World Trends Odia News at your fingertip-Betara

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon