• ବେତାର ବ୍ୟୁରୋ

ଜାଣନ୍ତୁ : କରୋନା ମାନ୍ଦାବସ୍ଥା ପରେ କେଉଁ ବ୍ଯାଙ୍କ ଦେଉଛି ଫିକ୍ସ ଡିପୋଜିଟରେ କେତେ ସୁଧ


(ବେତାର ବ୍ୟୁରୋ) ଫିକ୍ସଡ ଡିପୋଜିଟ (ଏଫଡି) ଏପରି ଏକ ନିବେଶ ଯୋଜନା ଯାହା ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ । ଏହି କମ୍ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ସୁନିଶ୍ଚିତ ରିଟର୍ନ ନିବେଶ ବିକଳ୍ପ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଶେଷ ଲୋକପ୍ରିୟ |

ତେବେ, କରୋନା ଜୀବାଣୁ ମହାମାରୀର ଏହି ଯୁଗରେ ଅନେକ ପ୍ରମୁଖ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଫଡି ଉପରେ ସୁଧ ହାର ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ 1 କୋଟି ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜମା ଉପରେ ସର୍ବାଧିକ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଦେଉଛନ୍ତି |

ଡିସିବି ବ୍ୟାଙ୍କ

ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କ ଛଅ ମାସରୁ ଅଧିକ ଏବଂ ଏକ ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ଉପରେ 6.6 ରୁ 6.75 ପ୍ରତିଶତ, ଏକ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ 2 ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ଉପରେ 6.9 ପ୍ରତିଶତରୁ 7.25 ପ୍ରତିଶତ, ଦୁଇ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ ତିନି ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ଉପରେ 7.2 ପ୍ରତିଶତ , ତିନି ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ 5 ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ପାଇଁ 7.35 ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ଏବଂ ତଦୁର୍ଦ୍ଧ୍ୱ FD ପାଇଁ 7.35 ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି |

IDFC ଫାର୍ଷ୍ଟ ବ୍ୟାଙ୍କ

ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କ ଛଅ ମାସରୁ ଅଧିକ ଏବଂ ଏକ ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ଉପରେ 6.75 ରୁ 7 ପ୍ରତିଶତ, ଏକ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ 2 ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ଉପରେ 7.25 ପ୍ରତିଶତ, ଦୁଇ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ FD ଉପରେ 7.25 ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ ତିନି ବର୍ଷରୁ କମ୍, ତିନି 5 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ 5 ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ଉପରେ 7.25 ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ଏବଂ ତଦୁର୍ଦ୍ଧ୍ୱ FD ପାଇଁ 7.25 ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଏ |

ଆରବିଏଲ ବ୍ୟାଙ୍କ

ଛଅ ମାସରୁ ଅଧିକ ଏବଂ ଏକ ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ଉପରେ RBL ବ୍ୟାଙ୍କ 6.40 ରୁ 6.55 ପ୍ରତିଶତ, ଏକ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ 2 ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ଉପରେ 7.20 ପ୍ରତିଶତ, ଦୁଇ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ FD ଉପରେ 7.25 ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ ତିନି ବର୍ଷରୁ କମ୍, ତିନି 7 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ 5 ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ଗୁଡିକ 7 ରୁ 7.25 ପ୍ରତିଶତରେ ଏବଂ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ଏବଂ ତଦୁର୍ଦ୍ଧ୍ୱ FD ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ 6.65 ରୁ 7.15 ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଏ |

IndusInd Bank

ଛଅ ମାସରୁ ଅଧିକ ଏବଂ ଏକ ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ଉପରେ ଇଣ୍ଡୁସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଙ୍କ 5.7 ରୁ 6.25 ପ୍ରତିଶତ, ଏକ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ 2 ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ଉପରେ 7 ପ୍ରତିଶତ, ଦୁଇ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ FD ଉପରେ 7 ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ ତିନି ବର୍ଷରୁ କମ୍, ତିନି 5 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ 5 ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ପାଇଁ 6.75 ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ FD ପାଇଁ 6.65 ରୁ 6.75 ପ୍ରତିଶତ |

ବନ୍ଧନ ବ୍ୟାଙ୍କ

ଛଅ ମାସରୁ ଅଧିକ ଏବଂ ଏକ ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ଉପରେ ବୃନ୍ଦାବନ ବ୍ୟାଙ୍କ 5.15 ପ୍ରତିଶତ, ଏକ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ 2 ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ଉପରେ 6.50 ପ୍ରତିଶତ, ଦୁଇ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ ତିନି ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ଉପରେ 6.50 ପ୍ରତିଶତ | 5 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ ତଳର FD ଉପରେ 6.35 ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ଏବଂ ତଦୁର୍ଦ୍ଧ୍ୱ FD ଉପରେ 6.25 ପ୍ରତିଶତ ସୁଧ ହାର ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି |

IDBI ବ୍ୟାଙ୍କ

IDBI ବ୍ୟାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଏହା ଛଅ ମାସରୁ ଅଧିକ ଏବଂ ଏକ ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ଉପରେ 4.75 ରୁ 5.50 ପ୍ରତିଶତ, ଏକ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ 2 ବର୍ଷରୁ କମ୍, ଦୁଇ ବର୍ଷ ଏବଂ ତିନି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ FD ଉପରେ 5.75 ରୁ 5.80 ପ୍ରତିଶତ | କମ୍ FD ଉପରେ 5.75 ପ୍ରତିଶତ, ତିନି ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଏବଂ 5 ବର୍ଷରୁ କମ୍ FD ଉପରେ 5.75 ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ଏବଂ ତଦୁର୍ଦ୍ଧ୍ୱ FD ଉପରେ 5.50 ରୁ 5.90 ପ୍ରତିଶତ |

(ଉପରୋକ୍ତ ସୁଧ ହାର ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କର ୱେବସାଇଟରୁ ନିଆଯାଇଛି।)

#PersonalFinance

©2020 betara

World Trends Odia News at your fingertip-Betara

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon